Czy masła do ciała są bezpieczne dla dzieci?

Share on facebook
Share on email

Skóra naszego dziecka jest szczególnie wrażliwa w pierwszych latach życia, czy na jej ratunek mogą przyjść masła do ciała od Verofornature ? 

Ważnym aspektem jest, aby wybierać takie kosmetyki, które nie tylko nawilżają, natomiast będą efektywne i bezpieczne.  Z pewnością możemy stwierdzić, że w ostatnich latach na popularności zyskują produkty pochodzenia naturalnego. Czy są one bezpieczne również dla dzieci? Na co zwrócić uwagę i jak dokonywać wyboru ? Czy możemy aplikować masła do ciała swojemu dziecku ? Bez wątpienia w tym artykule uzyskasz pytania na wszystkie odpowiedzi. 

Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry dziecka?

W związku z tym, iż skóra dziecka, jest szczególnie wrażliwa w pierwszych miesiącach życia, wymaga specjalnej pielęgnacji. Bez wątpienia produkty, które wybieramy powinny być wolne od szkodliwych substancji, dodatkowo powinny zawierać jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. 

Niewątpliwie takie są kosmetyki naturalne dla dzieci Verofornature, stworzone z miłości przez Monikę Małż – mamę i kosmetologa. Wytwarzane w domowej manufakturze kosmetyki, zyskały na popularności dzięki wysokiej jakości recepturom, które świetnie pielęgnują skórę najmłodszych, jak i kobiet w ciąży.

Godne uwagi jest to, że jakość produktów Vero potwierdzają certyfikaty takie jak np. Certyfikat Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyku zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1223/2009. W rezultacie produkty Vero zostały zgłoszone do rejestru kosmetyków CPNP w Unii Europejskiej, a każdy etap ich produkcji spełnia rygorystyczne wymogi sanitarne. Ponadto Produkty Verofornature nie są również testowane na zwierzętach, co zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest szczególnie doceniane przez konsumentów.

Na szczególną uwagę wśród portfolio marki zasługują naturalne masła do ciała, które stworzone zostały w oparciu o naturalne oleje.

Naturalne kosmetyki dla dzieci – poznaj masła do ciała Vero

Ponieważ dla każdej mamy pielęgnacji skóry dziecka jest bardzo ważna, zachęcamy, aby zwrócić uwagę na naturalne masła do ciała od Verofornature. Istotne w pielęgnacji jest fakt, iż skład został oparty o masło shea (silnie nawilża i natłuszcza skórę, a także chroni przed utratą wody i działa jako naturalny filtr przeciwsłoneczny) oraz witaminę E (chroni warstwę lipidową naskórka oraz wpływa na jego regenerację).

Odżywcze Masła Czekoladowe do ciała

Bez wątpienia czekoladę polecany kobietom w ciąży.  Z pewnością efekt redukcji drobnych rany, blizny i rozstępy, powinien zainteresować przyszłą mamę. Ważnym aspektem jest dodatek w składzie olej kokosowy, ponieważ w odpowiedni sposób zadba o nawilżenie oraz wzmocnienie osłabionej skóry. Natomiast olej makadamia, zawierający antyoksydanty, będzie chronił skórę przed działaniem wolnych rodników.

Masło czekoladowe do ciała

Nawilżające Masła kokosowe do ciała

Niewątpliwie produkt, który pozwoli poradzić sobie z przesuszonym i zniszczonym naskórkiem u dziecka raz, dwa. Niewątpliwie wysoka zawartości oleju kokosowego w produkcie zwalcza stany zapalne, natomiast zawarty w nim kwas laurynowy, pomaga w regeneracji naskórka.

Masło kokosowe do ciała

Nawilżające Masło Mango do ciała

Z pewnością masło mango polecane jest dzieciom zmagającym się z odwodnioną skórą, a także łuszczącym się naskórkiem- szczególnie tym najmłodszym. Dzięki tropikalnemu zapachowi olejku z mango stanowi doskonałą propozycję na stworzenie wakacyjnego klimatu we własnym domu. Dzięki temu, że masła Vero nie zawierają etanolu, izopropanolu oraz witaminy A. 

Masło do ciała mango

Na koniec artykułu zachęcamy również z zapoznaniem się z naszymi innymi produktami. Szczególną uwagę należy zwrócić na świece sojowe, które są również bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Sprawdź naturalne świece sojowe zapachowe. 

Newsletter

Znajdziesz tutaj !

Znajdziesz tutaj !

Najnowsze wpisy