Dermokosmetyki czy kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne a konwencjonalne

Dermokosmetyki, czy kosmetyki naturalne? Które wybrać i dlaczego?

Dermokosmetyki, czy kosmetyki naturalne ?

W tym jesiennym czasie trochę mnie tu nie było, ale związane to było z tworzeniem naszych nowych kosmetyków naturalnych. Niedługo zdradzimy szczegóły! Nie ukrywam, że ostatnio pochłania mnie to bardzo mocno, ale dziś nie o tym.


W dzisiejszym wpisie postaram się wyjaśnić, przyczynę wyższych cen kosmetyków naturalnych w porównaniu do cen kosmetyków ogólnodostępnych. Opowiem to na przykładzie naszych eko kosmetyków, bo najlepiej jest mówić o czymś, czego się po prostu doświadczyło i ma się w tej sprawie rozeznanie.


Nasza firma opiera się na pracy hande- made, jesteśmy manufakturą produkującą naturalne kosmetyki z użyciem niewielkich sprzętów. Nie produkujemy kosmetyków na skalę liczącą w tysiącach, tak jak to ma miejsce w większości firm kosmetyków dostępnych w drogeriach. Ponieważ fizycznie nie byłoby to możliwe przy pracy, jaką wykonujemy.


Cały proces powstawania kosmetyku zaczynając od receptury a kończąc na zakręceniu słoiczka jest kontrolowany przez laboratoria, które decydują o dopuszczeniu danego produktu do obrotu. Jest to dość długotrwały proces i też nie ukrywam kosztowny, ale oczywiście nikt nie mówił, że będzie łatwo tworzyć swoją markę kosmetyków. Chcę Wam powiedzieć, że aby stworzyć własny produkt wymaga to długotrwałego i wymagającego procesu, na który składa się nasz poświęcony czas, wiedza i oczywiście zainwestowane środki. Receptury produktów nie są tworzone tak jak przy większych produkcjach przez osoby wynajęte do tego typu procesów. Tworzymy je od podstaw sami i odpowiednio certyfikujemy, jest to jeden z argumentów, z czego wynikają wyższe ceny za kosmetyki -koszty i czas powstawania receptury.


Kolejnym przykładem są składniki, na których bazujemy. Są to produkty najwyższej jakości a wynika to z prostej przyczyny,aby produkt naturalny był jak najbardziej naturalny i dobry jakościowo potrzebne są do tego dobre komponenty. Nie wchodzą tu w grę pół produkty czy zamienniki, które nie spełnią naszych oczekiwań na dalszym etapie tworzenia kosmetyku.


Każdy produkt wyrabiamy w sposób rzemieślniczy, daje to wyjątkowość produktu oraz gwarancję jakości. Wszystkie produkty tworzone są w odpowiednich partiach na dany dzień, miesiąc i rok. Nie produkujemy 200 sztuk danego produktu w jednym dniu, dzięki czemu są wykonane z odpowiednią precyzją. Praca hande -made ma to do siebie, że jest pracochłonna i wymaga czasu, ale w końcowym etapie jest mocno dopracowana. Duże koncerny produkujące kosmetyki tworzą w znacznie większych partiach, przez co mogą pozwolić sobie na nieco niższe ceny, ponieważ nadrabiają dzienną ilością wyprodukowanego kosmetyku. Są to dość znaczne różnice wpływające na końcową cenę produktu.


Kolejnym takim argumentem jest to, że każdy kosmetyk pakujemy osobiście sami, bez użycia do tego maszyn. Zaczynając od przelania produktu, naklejenie etykiety i spakowanie dla Was do wysyłki. Jak zauważyliście jest to złożony proces, na który nakłada się wiele czynników decydujących o cenie produktu. W 100 % naturalnego produktu. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że tworzenie kosmetyków od podstaw daje mi ogromną satysfakcję i radość.

Mam nadzieję,że choć trochę przybliżyłam Wam temat produkcji hade made i dzięki temu będziecie mieli większe rozeznanie, jeśli chodzi o ceny i cały proces.

Trzymajcie się ciepło i przede wszystkim zdrowo w tym specyficznym dla wszystkich czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *