Ekologiczne świece sojowe

naturalne świece sojowe

KTÓRE ŚWIECE SĄ ZDROWE I EKOLOGICZNE

Podzielę się z Wami miłością do świec sojowych. Deszczowa, naturalna pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, jednak są plusy takiej aury. A może palicie świece sojowe- relaksując się, odpoczywając? Długie jesienno-zimowe wieczory i co za tym idzie dużo wolnego czasu! Jak wygląda Wasz dzień w taką pogodę? Osobiście staram się wykorzystać taki czas na jak najbardziej kreatywne czynności. Telewizja i seriale nie wchodzą w grę, ponieważ uważam to za marnotrawstwo, ale to moja opinia. Zapewne domyślacie się w jaki sposób go wykorzystuję. Kosmetyki naturalne i świece sojowe to miłość którą pielęgnowałam latami. Ale dopracowałam do perfekcji.

Naturalne świece sojowe od Verofornature

Co tym razem postanowiłam stworzyć?

Od dawna interesowałam się tworzeniem ekologicznych świec sojowych. Nie takich co są dostępne w drogeriach czy sklepach wnętrzarskich a takie ręcznie robione. Lubię wiedzieć co jest do nich dodane. Zawsze interesowało mnie wnętrze kosmetyków i świec sojowych. Bardzo dużo na ten temat czytałam, jaka jest zasada łączenia olejków eterycznych, które olejki są najbardziej bezpieczne dla naszego układu nerwowego. Jak wpływają na nasz układ oddechowy, krążeniowy i na nasze zdrowie. Chcąc nie chcąc wdychamy substancje, które uwalniają się podczas palenia. Chciałam uniknąć takiej sytuacji. Postanowiłam, że stworzę ekologiczne świece, które będą palone u nas w domu. Stworzyłam świece ekologiczne, które są bezpieczne dla naszego dzidziusia. Które są zdrowe dla Was i dla Waszych dzieci! Świece są bezpieczne i ekologiczne.

Tak na dobrą sprawę nigdy w domu nie paliłam świec zapachowych, tylko bez zapachowe podgrzewacze.

Dużo teraz jest informacji na temat szkodliwego działania substancji, które są dodawane do świeczek produkowanych na szeroką skalę. Ja postanowiłam sprawdzić to sama, stworzyć coś, co nie za szkodzi mi jak i mojej rodzinie i będzie w 100% bezpieczne. Na moment pisania bloga, posiadamy trzy zapachy świec sojowych. Takich jak : 

Wosk sojowy w świecach naturalnych

Wosk sojowy jest naturalnym produktem pozyskiwanym z ziaren soi, wolniej się spala, przez co jest wydajniejszy w użytkowaniu. Większość świec niestety ma tendencje do nadmiernego kopcenia i uwalniania substancji smolistych oraz tworzenia tak zwanego tunelu, przez co świeca szybciej się wypala. Natomiast w przypadku świecy sojowej zupełnie tego nie ma, wosk wypalany jest równomiernie, oczywiście należy zachować pewne zasady przy paleniu świecy sojowej. Świece sojowe tego typu należy palić od 0,30 do 4 h nie krócej, aby wosk mógł się rozłożyć na całej powierzchni. Jest wydajniejsza w użytkowaniu i przede wszystkim nie jest szkodliwa dla naszego organizmu. Można w ciekawy sposób uzyskać doskonałe zapachy poprzez dodanie naturalnych olejków eterycznych, które są pozyskiwane z suszonych bądź świeżych roślin i nie są toksyczne dla naszego organizmu. Są w 100 procentach naturalne. Poprzez zastosowanie odpowiedniej kompozycji olejku może zadziałać na nas relaksująco, odprężająco bądź leczniczo. Takie świece nadają się do masażu, salonów spa, jak również do Twojego domu, czy pracy.

Tak śmiało mogę powiedzieć, że tworzenie naturalnych świec stało się moją nową pasją i na pewno będą powstawać kolejne zapachy i połączenia, aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie na naszej stronie.

Jeżeli jeszcze nie znasz naszych bio świec – zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *