Jak powstaje świeca zapachowa- pomysł marki Verofornature

Share on facebook
Share on email

Zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób powstaje świeca zapachowa sojowa? Dlaczego używać świec sklepowych z dodatkiem parafiny ?

Zdradzimy Wam również sekret, dlaczego świece sojowe od Vero są bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Złamiemy również zasady i powiemy, jak zrobić świeczkę sojową samemu w domu ! Jeżeli interesuje Cię aromaterapia, zapraszamy do zapoznania z artykułem. 

Świeca zapachowa sojowa- jak zrobić bezpieczną dla dzieci i kobiet w ciąży

Nowy trend aromaterapii w naszych domach, który pojawiły się na półkach stosunkowo niedawno. Znaczny wzrost świadomość na temat bezpieczeństwa i naszego zdrowia przekonała nas, aby produkować naturalne świece sojowe zapachoweWiększe zaangażowanie dbania o środowisko, czytanie etykiet, oraz zaufanie do produktów roślinnych wzbudziła zaufanie ludzi do firm produkujących świece sojowe ręcznie robione.

Podczas pomysłu stworzenia marki Verofornature inspirowaliśmy się zdrowiem, bezpieczeństwem, oraz zaufaniem do sprawdzonych dostawców.  To dzięki nim, możecie cieszyć się produktami najwyższej jakości, a to wszystko zasługa połączenia odpowiednio wyselekcjonowanych, naturalnych składników, oraz  olejków zapachowych. Zapewniło to, że nasze polskie świece sojowe są bezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży, oraz kobiet karmiących piersią.

Od dziś Wasze wspólne dni i wieczory staną się zupełne inne. Rodzinną atmosferę, uzupełni naturalna aromaterapia za pomocą świec sojowych.

Jak powstają świece sojowe ręcznie robione od Verofornature ?

Aby świeca sojowa trafiła w Wasze ręce, zadbaliśmy o produkty najwyższej jakości. Unikaliśmy jak ognia produkcji taśmowej, dzięki temu nasze świece sojowe są ręcznie robione. Powstały w znacznie mniejszych partiach, dlatego zadbaliśmy o ich  każdy szczegół. Wykorzystujemy do ich produkcji, tylko ekologiczne i roślinne składniki. Przestrzegamy, aby czytać etykiety, ponieważ duża ilość firm dodaje niewielka ilość szkodliwej i rakotwórczej parafiny. 

Naturalna świeca sojowa zapachowa- jak wygląda jej produkcja

Do produkcji świec zapachowych wykorzystaliśmy najwyższej jakości roślinny wosk sojowy, bawełniany knot, oraz naturalne olejki zapachowe. Zamknięcie naturalnych składników w szklane słoiczki, czynią naszą świecę ekologiczną. A czym się charakteryzują powyższe składniki ? Naturalny wosk sojowy, jest to bezzapachowy, roślinny składnik, nieposiadający substancji chemicznych. Bawełniany knot to dzięki niemu, podczas palenia, naturalna świeca sojowa zapachowa nie kopci, a co najistotniejsze nie wydziela szkodliwych substancji. Cały sekret aromaterapii w Waszym domu to zasługa olejków zapachowych. 

Świeca sojowa jak zrobić w domu

Czy jest to możliwe, że jesteś w stanie samemu stworzyć naturalną  świecę sojową zapachową ? Zdecydowanie tak, natomiast produkcja musi się odbyć z zachowaniem, jak największej ostrożności, sterylności, oraz z dala od dzieci i zwierząt.

Istotnym elementem produkcji świec są jej składniki. Zdecydowanie, zalecamy poszukać zaufanych dostawców, posiadających certyfikaty jakości. 

Produkcję zacznij od przymocowania knota do słoiczka, następnie rozgrzanie wosku do odpowiedniej temperatury, aby uzyskał płynną konsystencję. Po zakończeniu czynności roztapiania wosku połącz go z odpowiednią ilością przygotowanego olejku zapachowego. Bardzo istotne jest, aby na tym etapie zwrócić uwagę na temperaturę wosku, unikniemy rozpylenia się częściowo zapachu z przygotowanych olejków. Na zakończenie, przelej wosk do przygotowanego naczynia.

Pozostało nam odczekać, aż wosk sojowy zastygnie. Warto wspomnieć, że ręcznie robione świece sojowe, nie zachowają gładkiej powierzchni. Jest to istotna informacja, ponieważ to dowód, że świeca została ręcznie zalana do pojemniczka.

Obalamy mit, aby naturalna świeca sojowa zapachowa, była odstawiona na minimum 2 tygodnie. Jeżeli świeca sojowa jest przygotowana w odpowiedni sposób, to zapach uwolni się od razu.

Na zakończenie, sprawdź sklep od Verofornature– naturalne produkty dla dzieci i mam.  

Najnowsze wpisy