Jak zacząć z kosmetykami naturalnymi

jak zacząć z kosmetykami naturalnymi

Kosmetyki naturalne- Jak zacząć samemu w domu?

Cześć jestem Monika . Wraz ze swoim mężem Piotrem będziemy wam pokrótce przedstawiać namiastkę tego, co i jak razem tworzymy. Ja tworze receptury, piszę artykuły, mój mąż fotografuje. Dzielimy się z Wami naszymi pasjami. Spełniamy nasze wspólne marzenia. Tworzymy Vero.

Kosmetyki naturalne- jak zacząć ?


Powstaliśmy głównie z pasji i chęci do tworzenia naturalnych kosmetyków z dobrym składem. Przy produkcji dbamy o nasze środowisko, które w dzisiejszych czasach jest ogromnie ważne. 

Chcecie wiedzieć jak to wszystko się zaczęło? 

Kilka lat temu zaczęłam studiować kosmetologię na wydziale Zdrowia Publicznego. Długo szukałam swojego prawdziwego zainteresowania związanego z kosmetyką. Większość dziewczyn po takim kierunku pracuje w salonach kosmetycznych, bądź otwierają swoje działalności. Ja nie do końca czułam się w roli manikiurzystki czy osoby wykonującej zabiegi na twarz i ciało.

Od zawsze jak sięgam pamięcią będąc w drogerii, bardzo szczegółowo czytałam składy kosmetyków, albo robiłam zdjęcia produktom, aby móc później znaleźć je w internecie i szczegółowo przeanalizować ich dość skomplikowanie składy. Czytacie składy na opakowaniach kosmetyków? Widzieliście, co się w nich znajduje?!

Jednocześnie dawało mi to do myślenia, że bardzo lubię zagłębiać się w tym, z czego składa się dany preparat kosmetyczny. Pomocne mi to było również przy egzaminach- zaliczenia z chemii kosmetycznej były dość wymagające!

Tak, ukończyłam studia i bardzo długo gryzłam się z myślami, gdzie tak naprawdę widzę się po kosmetologii. Przeszłam jeden staż w salonie kosmetycznym, praktyki, później dorywczo pracowałam, robiąc makijaże, paznokcie, ale cały czas wewnętrznie czułam, że to nie jest to, co ja chcę robić. Byłam zagubiona w myślach jak mogę wykorzystać ukończone studia. Czułam się nieusatysfakcjonowana. 

Rok 2017 był jak dla mnie bardzo przełomowy, zaczęłam eksperymentować w domu w kuchni z pół produktami kosmetycznymi i robić pierwsze mieszanki. Były to balsamy, kremy, masła, chciałam wykorzystać to, co do tamtej pory dowiedziałam się o kosmetykach i stworzyć sobie balsam-masło do ciała, aby w końcu moja skóra po przebudzeniu rano była dobrze nawilżona. To, co na tamten czas tworzyłam, było różne, setki prób, robienie nocami, bo uparcie chciałam stworzyć coś, czym mogłabym obdarować mamę, koleżanki i zasięgnąć ich opinii. Po wielu próbach udało mi się stworzyć masło do ciała, które faktycznie fajnie nawilżało ciało i widziałam znaczną różnicę w pielęgnacji balsamami z drogerii a tym, co stworzyłam.

Poświęciłam wiele godzin w książkach, na kursach, szkoleniach. Jeździłam na targi. Kiedyś wam pokażę moją skarbnicę wiedzy- mój notatnik!

I tak zaczęłam tworzyć kolejne masła, mieszałam różne składniki i miałam z tego ogromną frajdę. Dawało mi to taką satysfakcję jak słyszałam od mamy, koleżanek, że jest to dobre i warte dalszego działania. Napędzały mnie do dalszej i lepszej pracy.

jak zacząć z kosmetykami naturalnymi

Robiłam tak wieczorami przez około dwa lata dla koleżanek, znajomych koleżanek i czułam gdzieś, że to, co robię ma sens. Doprowadziłam swoje masła do ciała do ideału! Ale co dalej?

Nie miałam zbytnio na to wszystko pomysłu, a myśl, aby wprowadzić swój produkt na rynek sprzedaży przerażała mnie, jest to długotrwały proces, bardzo skomplikowany. Wydawało mi się to wszystko zbyt trudne i nie miałam środków, żeby zacząć. W międzyczasie pracowałam w aptece, gdzie sprzedawałam kosmetyki i tam miałam dość duże pole do popisu, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego preparatu do potrzeb skóry. Tak, nie sprzedawałam na zasadzie “kup najdroższy krem”, zależało mi bardzo aby dany preparat idealnie odpowiadał potrzebom klienta. Pracowałam w systemie dwunastogodzinnym i trochę przerażała mnie myśl ,że przecież nie będę pracowała tak całe życie!

Stało się! Poznałam mojego obecnego męża- najwspanialszy czas w moim życiu! On widział ,że szukam swego powołania i tego, co chce tak naprawdę robić.

Pamiętam to, jak dziś. Siedzieliśmy na kolacji w restauracji i rozmawialiśmy o naszej wspólnej przyszłości, że chciałabym mieć własną firmę ,że widzę się w roli szefowej dla samej siebie. Dużo też czytałam, na czym polega wprowadzenie kosmetyku na rynek sprzedaży, ile trzeba spełnić różnych wytycznych, aby produkt został dopuszczony na polski, lub zagraniczny rynek. Na tamten moment bardzo mnie to przerażało i jednocześnie zniechęcało, że zwyczajnie w świecie nie dam rady. Kiedyś Wam o tym napiszę.

Któregoś dnia, postanowiłam założyć profil na Instagramie o tym, co tworzę, aby jakoś podzielić się tym z innymi. I tak na dobrą sprawę w tamtym momencie zaczęło mi świtać, dlaczego by nie spróbować przebadać swoich produktów, dodatkowo w tej myśli utwierdził mnie Piotr i tak zrobiliśmy. Przebadaliśmy nasze masła do ciała, otrzymaliśmy certyfikaty dopuszczające produkt do sprzedaży i tak zaczęliśmy naszą przygodę z własną manufakturą.

To, co widzicie na naszej stronie, są to lata starań, mnóstwo metod prób i błędów. Tak, udało się. Mamy wspaniałe produkty, bardzo dużo zadowolonych klientów i bardzo dużo pomysłów na najbliższą przyszłość!

W kolejnym wpisie przedstawię wam krótka relacje z targów kosmetyków naturalnych z Poznania. Niesamowite! Trzymajcie się ciepło w te jesienne wieczory.

Idę coś poczytać. 

Monika.

jak zacząć z kosmetykami naturalnymi
Kosmetyki Naturalne Olsztyn & Świece Sojowe – Verofornature
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *