Bezpieczne kosmetyki na rozstępy w ciąży- czy to pomoże

Share on facebook
Share on email

Zapewne wiele z Was, zastanawia się, które kosmetyki na rozstępy w ciąży będą skuteczne. Na jakie składniki powinnyśmy uważać, przed czym się przestrzegać.  W dzisiejszym artykule, przedstawimy kilka bardzo istotnych informacji, na które należy zwrócić uwagę. 

Bezpieczne kosmetyki w ciąży – co się dzieje z naszą skórą

Podczas trwania ciąży, naszej skórze są stawiane zadania na najwyższym poziomie. Układ hormonalny wariuje, potrzebujemy więcej energii, zwiększa się zapotrzebowanie kaloryczne. Nasza skóra stale się rozciąga. Niestety, pojawiają się rozstępy. Jeżeli nie dbamy o nią prawidłowo, skóra staje się sucha, zniszczona, słabsza. Pamiętaj o tym, że są to fizjologiczne zmiany, a nasz organizm do pewnego momentu doskonale sobie z tym poradzi, aczkolwiek w pewnym momencie będziemy musieli w znaczny sposób mu w tym odrobinę pomóc. Twój brzuch potrzebuje w tym czasie, zdecydowanie odrobinę zaangażowania, w tej sytuacji na pomoc przyjdą naturalne masła do ciała od Verofornature.

Czy kosmetyki posiadają szkodliwe substancje- na co zwrócić uwagę będąc w ciąży

A jak myślisz, kosmetyki naturalne pod tą wspaniałą nazwą ukrywają jakieś tajemnice ? Uwaga, ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, należy zwracać szczególną uwagę na zawartość opakowania, ponieważ nie każdy kosmetyk naturalny, jest po prostu naturalny. Zdecydowanie unikaj kosmetyków, zawierających takie składniki, jak:

Witamina A, oraz jej pochodne (retinol, retinal, tretinoina, isotretinoina, składniki ropopochodne, alkohol ) , oraz wiele, wiele innych szkodliwych substancji, szkodzących naszej skóry i zdrowiu. Zdecydowanie rekomendujemy, abyście zaufały kosmetykom z jak najmniejszą ilości substancji dodatkowych. Według Ciebie 90 % naturalne, a 10 % szkodliwe , jest naprawdę naturalne ?

Masło do ciała czekoladowe- kosmetyki bez chemii

Skoro już wiesz co się dzieje z Twoją skórą w trakcie trwania ciąży, oraz wiesz, że obowiązkowym elementem jest prawidłowa pielęgnacja, to co powinnaś stosować ? Według naszego doświadczenia i jasno podanego składu zalecamy masło czekoladowe do ciała. W tej sytuacji macie do czynienia z kosmetykiem, który nie zawiera substancji konserwujących. Nie znajdziesz w nim żadnych dodatków chemicznych, a jego skład to 5 naturalnych składników roślinnych.  Co według nas wyróżnia je na tle innych maseł do ciała ? Zdecydowanie skład, oraz składniki w nim zawarte, godne uwagi są takie składniki, jak masło kakaowe, witaminę E, oraz olej macadamia. Zdecydowanie jest to produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży borykających się z rozstępami w ciąży. 

Podsumowując, kosmetyki na rozstępy w ciąży, powinny być przede wszystkim naturalne. Natomiast tak jak wspominaliśmy wcześniej, naturalność w kosmetyce to pojęcie względne. Dodatkowo powinien zawierać takie składniki jak masło kakaowe, oraz olej macadamia, to one wspomagają walkę z cellulitem. Oczywiście postawienie masła do ciała na półce, zdecydowanie nie będzie skutkowało wyeliminowaniem problemu, z którym się borykasz. Systematyczna i naturalna pielęgnacja w ciąży to klucz do Twojego sukcesu.

Najnowsze wpisy