Kosmetyki dla dzieci- kokosowa rozkosz

Share on facebook
Share on email

Już od pierwszych dni, pielęgnacja naszego maleństwa jest dla nas najważniejsza, czy kosmetyki dla dzieci powinny być naturalne ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bezsprzecznie możemy stwierdzić, najwyższej jakości nawilżające kosmetyki z naturalnymi składnikami.

Ze względu na fakt zainteresowania Cię tematem artykułu, zapraszam dowiedzieć się więcej na temat kosmetyków dla dzieci. 

Kosmetyki dla dzieci- czy pielęgnacja skóry jest taka ważna

Ponieważ temat związany jest ze skórą, należy zauważyć, jak wartościową barierą bezpieczeństwa, oraz jakim drogocennym narządem jest.

Bez wątpienia, jak już od dawna uważano, skóra uważana jest za największy narząd naszego organizmu. Zdecydowanie pełni ona szereg ważnych funkcji, stanowiących barierę ochronną przed szkodliwymi bodźcami zewnętrznymi. Należy zwrócić uwagę na obecności receptorów i zakończeń nerwowych- jest ona bardzo istotnym narządem czucia. Dzięki temu umożliwia nam komunikację ze światem zewnętrznym i reagowanie na szkodliwe bodźce. Z pewnością obecność licznych komórek układu odpornościowego pełni funkcję obronną dla organizmu dziecka, a przecież o to nam najbardziej chodzi. Ze względu na ten fakt, powinnaś zwrócić uwagę na naturalne masła do ciała

W związku z tym, czy nie warto już od pierwszych dni życia naszych dzieci zadbać o skórę w prawidłowy sposób ? 

Nawilżające kosmetyki dla dzieci- masła do ciała od Verofornature

Ponieważ zbyt wiele kobiet boryka się z nadmiernie przesuszonym naskórkiem u dzieci, do wyjaśnienia nasuwa nam się kilka kwestii.  Należy zwrócić uwagę, iż może być to problem hormonalny, przewlekłych chorób skóry, lub stosowania złej diety. Niewykluczone, że kosmetyki stosowane do tej pory zawierały nieodpowiednie składniki.

Ważnym aspektem jest, iż skóra posiada naturalną lipidową barierę ochronną, przez którą w łatwy sposób przedostają się szkodliwe czynniki zewnętrzne. Aby zapobiec problemowi z pewnością na ratunek odpowiednie będą naturalne masła do ciała dla dzieci od Verofornature

Masło do ciała- kokosowy kosmetyk​

Ponieważ wielu publikacjach opisywano takie problemy skóry, jak jej przesuszenie, szorstkość, swędzenie, lub łuszczyca, godny uwagi jest olej kokosowy.  Niewątpliwie przynosi znaczną poprawę w jej regeneracji, nawilżeniu, a co najważniejsze odbudowie naturalny płaszcz lipidowy. Z pewnością dodatek w składzie masła do ciała witaminy E przynosi wyśmienite rezultaty. Dodatkowo olej kokosowy działa jako naturalny roślinny utleniacz, zapobiega starzeniu się skóry. Bez wątpienia, wnikając w głąb tkanek, przywraca skórze jej naturalną elastyczność. Co najważniejsze, szybko się wchłania, nie tracąc swoich drogocennych wartości odżywczych.

Należy zwrócić uwagę, iż w wielu literaturach autorzy przedstawiają badania na temat skuteczności oleju kokosowego w pielęgnacji skóry, jako kremu ochronnego przed oparzeniami słonecznymi. Istotnym elementem jest to, że działanie oleju roślinnego polega na blokowaniu około 20 % niebezpiecznych dla skóry promieni ultrafioletowych.

Nie będziemy ukrywali, że kokosowe kosmetyki z dodatkiem wspaniałego oleju są naszym faworytem w pielęgnacji naszych dzieci. Bez wątpienia jest to nasz ulubiony i podstawowy składnik naturalnych maseł do ciała od Verofornature. Ważnym aspektem jest dodatek masła shea, oleju macadamia, czy masłem kakaowego- w połączeniu z olejek kokosowym w całość działają fantastycznie i efektywnie ! Mix tych składników daje pełnowartościowy, bezpieczny, kokosowy kosmetyk do ciała dla dzieci.

Masło kokosowe dla dzieci

Ze względu na fakt, że kochamy naturę, postanowiliśmy stworzyć kosmetyki, które będą bezpieczne dla dzieci i co istotne dla kobiet w ciąży. Masła do ciała dla dzieci są z pełnowartościowym, minimalnym roślinnym składem, bez zawartości szkodliwych substancji chemicznych. 100 % naturalny skład, 0 chemii, brak sztucznych konserwantów.

Niewątpliwie w większości kosmetykach drogeryjnych, znajdziesz takie substancje jak parabeny ! W wielu artykułach można znaleźć stwierdzenia, że z dużym prawdopodobieństwem parabeny odkładają się w organizmie i zachowują się jak hormony. Zdecydowanie, unikajcie w kosmetykach dla dzieci dodatków takich składników jak:

  • Methylparaben
  • Ethylparaben
  • Propylparaben
  • Isopropylparaben
  • Butylparaben
  • Benzylparaben

Co najistotniejsze silne detergenty: SLS i SLES niestety, bardzo przesuszają skórę niemowląt i dzieci. Dodatkowo źle wpływają na warstwę lipidową skóry, naruszając jej strukturę. Kosmetyki z kokosem od Verofornature nie zawierają wyżej wymienionych substancji. Znajdziesz w składzie tylko 5 naturalnych, roślinnych składników.  Sprawdź naszą ofertę dla dzieci. 

Kosmetyki dla dzieci

Podsumowując, unikaj u dziecka, wyżej wymienionych substancji, zwracaj uwagę na zawartość produktów, które na pierwszy rut oka, wyglądają na dobre. Bez wątpienie, jeżeli kochasz domową aromaterapię, zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym artykułem o naturalnych świecach sojowych zapachowych.

Newsletter

Najnowsze wpisy