Kosmetyki naturalne a konwencjonalne

naturalne masła do ciała

DLACZEGO NASZE KOSMETYKI NATURALNE  NAZYWANE SĄ MASŁAMI DO CIAŁA

Co odróżnia nasze  naturalne masła do ciała od zwykłych kremów czy balsamów konwencjonalnych? Wystarczy spojrzeć na grafikę przedstawiającą nasz w 100 procentach naturalny produkt. Co się w nim znajduje. Opowiem dlaczego używanie naturalnych maseł do ciała przyniesie Wam ogromne korzyści i satysfakcję. O efektach zapachu i delikatności skóry przekonasz się nie tylko Ty! Tylko dlaczego akurat pomysł na to, aby produkować „ naturalne masła do ciała”.

Kosmetyki naturalne a konwencjonalne

Zapewne jak większość osób też kupujecie bądź kupowaliście kosmetyki w stacjonarnych drogeriach, gdzie mamy dostęp do wszystkich najbardziej popularnych marek. Spróbuję przekonać Was, abyście zmienili zdanie.

Tak samo, jak Wy przez jakiś czas, również kupowałam wszelkie kremy, balsamy do ciała w drogeriach. Jednak moja skóra jest dość wymagająca i nie ukrywam, że zawsze czegoś brakowało mi w powszechnie dostępnych preparatach. Problem był tego typu, że co rano wstawałam po uprzednim wieczornym wy balsamowaniu i moja skóra była sucha, czasem nawet swędząca. Bardzo mnie to denerwowało. Wyglądało to tak jakbym nie balsamowała się tygodniami, dużo na ten temat czytałam, interesowałam się tym z racji ukończonego kierunku studiów. Analizując składy powszechnie dostępnych kosmetyków zaczęłam dochodzić prawdy.

Dlaczego tak się dzieje z moją skórą? Lecz nie tylko z moją. Wiele kobiet miewa ten sam problem. Postanowiłam wykorzystać moją wiedzę z chemii kosmetycznej i zaczęłam działać w tym kierunku. Chciałam, aby moja skóra była nawilżona w satysfakcjonujący dla mnie sposób.

Zaczęłam od prostych maseł do ciała. Były w stałej konsystencji do rozpuszczenia i łączenia z poszczególnymi olejami. Wychodziły z tego różne konsystencje, jedne nienadające się zwyczajnie do niczego. Inne nie pasowały mi w zapachu. I tak po nitce do przysłowiowego kłębka dochodziłam prawdy, o co chodzi z tymi balsamami, kremami itp. Trwało to dosyć długo. W tamtym momencie nie podchodziłam do tego jak czegoś pracochłonnego, a bardziej jako zagadki, którą chciałam rozwiązać. Smarowałam się tymi specyfikami, które nie do końca mi wychodziły, lecz zaczęłam zauważać, że moja skóra jest zupełnie inaczej nawilżona.

Motywowało mnie to do dalszego eksperymentowania i próbowania tworzenia tego idealnego preparatu dla mojej skóry. Nie będę ukrywać, że było łatwo i szybko za nim coś mi wyszło. Trwało to bardzo długo. Setki prób, wiele razy miałam ochotę się poddać i dać sobie spokój. Czy się poddałam? Nie. 

Udało mi się!

Naturalne masła do ciałaTe wszystkie próby, liczne błędy doprowadziły, że zrozumiałam, dlaczego masła są zupełnie inne w działaniu na skórę niż zwykłe drogeryjne balsamy. To tak samo, jak z jedzeniem. Czujecie się lepiej, gdy zjecie naturalne i zdrowe produkty?, czy chemiczne i mocno przetworzone. No właśnie.    

Przede wszystkim masła, na których bazowałam były w 100% naturalne, niepoddane żadnej obróbce chemicznej, przy której to produkty często są pozbawiane cennych właściwości. Dodawałam również same naturalne oleje kosmetyczne, które w działaniu są nieporównywalne z zastępczymi komponentami często stosowanymi jako tak zwane zamienniki naturalnych olei. Dodatkowym atutem tworzenia z naturalnych maseł i olei jest to, że są to naturalne konserwanty. Oczywiście zawsze należy dodać Wit. E czy eko -konserwant, specjalnie przeznaczony do tego typu produktów.

I tak po wielu próbach, błędach, nieprzespanych nocach powstały nasze masła. Nie ukrywam, że jestem z tego dumna, bo jest to produkt, który stworzyłam sama od A do Z.

Wszystkie preparaty poddałam badaniu i certyfikacji, aby każdy, mógł być pewien w 100% o jego jakości i bezpieczeństwie.

Dlatego drogie Panie masła są zupełnie inne w konsystencji niż balsamy przez swoje komponenty. Balsam tworzony jest zupełnie na innej zasadzie. Niestety w składzie odbiega dość znacznie, dlatego moja skóra reagowała na zwykłe balsamy w tak jak opisałam na samym początku wpisu. Pamiętajcie, że każdy ma inne potrzeby skóry. Codzienne stosowanie maseł uważam za swój rytuał. Rano wstaję z pięknie nawilżoną skórą.

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to mój nawyk bez, którego już sobie nie wyobrażam.  

Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam Monika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *