Monika Małż

Kosmetolog z wykształcenia oraz pasji. Ukończyła studia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej na Wydziale Zdrowia Publicznego. Twórczyni receptury kosmetyków Verofornature. Mama Igora.

Już na studiach wiedziała, że z kosmetologii bardziej interesuje ją chemia kosmetyczna niż praca w gabinecie kosmetycznym. Odkąd pamięta, zawsze sprawdzała składy kosmetyków – co zawierają oraz jaką reakcję wywołują na jej skórze. Kosmetyki drogeryjne wielokrotnie ją uczulały, dlatego postanowiła stworzyć coś samodzielnie – najpierw na użytek własny oraz rodziny. Tak zrodziła się pasja do robienia kosmetyków.  

Bardzo szybko zauważyła, że wiele produktów do pielęgnacji dostępnych na rynku, które reklamują się jako naturalne, posiadają bardzo długą listę składników. Dlatego celem stało się zrobienie kosmetyku, który będzie w 100% naturalny z prostym składem. Metodą prób i  błędów, udało jej się stworzyć kosmetyki do pielęgnacji, które są naturalne, bezpieczne i powstały z zaledwie kilku składników.

Z pasji do wymarzonej pracy  

Dzięki rodzinie oraz znajomym coraz więcej osób dowiadywało się o istnieniu jej kosmetyków. Z czasem chętnych było tyle, że zrodził się pomysł własnej firmy oraz sklepu internetowego. I tak pasja przerodziła się w pracę.  

Największa motywacja pojawiła się wraz z oczekiwaniem na narodziny synka. Główną misją Verofornature jest tworzenie produktów, które są bezpieczne przede wszystkim dla kobiet w ciąży oraz maluszków. Dlatego masła do ciała jak również świece sojowe posiadają certyfikaty, które potwierdzają, że są bezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży.