Składniki świec

SKŁAD NATURALNYCH ŚWIEC SOJOWYCH

WOSK SOJOWY

Głównym składnikiem naszych świec sojowych, jest wosk sojowy. Produktem roślinnym, powstającym z nasion soi z rodziny bobowatych, należących do roślin strączkowych. Jako produkt spożywczy ma wiele zastosowań prozdrowotnych. Jego pierwszym odkrywcą jest Amerykanin– Michael Richards, poszukiwał on zamiennika to wosku pszczelego. Pierwsze świece sojowe, jakie powstały zostały wprowadzone do sprzedaży już w roku 1993. Proces, w jakim powstaje wosk, jest bardzo prosty. Nie wymaga żadnej obróbki termicznej. Zebrane ziarna soi są oczyszczone, wypłukane i poddane dokładnej obróbcze odsączenia olei, a następnie utwardzone do produktu, jaki otrzymujemy – wosk sojowy.

DLACZEGO WOSK SOJOWY ?

Wiele świeczek zapachowych jest dla nas bardzo szkodliwych. Negatywnie wpływają na nasz układ oddechowy, neurologiczny, często doprowadzają do rozwoju nowotworów w naszym organizmie. Jednym ze składników, które powodują toksyczność, jest zawarta w świeczkach parafina, która pochodzi z ropy naftowej, węgla lub oleju łupkowego. Podczas palenia świecy zapachowej, zawarta w niej parafina uwalnia toksyczne związki do powietrza, takie jak: aceton, benzen i toluen. Niestety zawartość tych toksyn w świecach mają działanie rakotwórcze.

DLATEGO ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA WOSK SOJOWY !

Soja to produkt naturalny. Bardzo bezpieczny dla środowiska, odpowiedni w użytku alergików i przede wszystkim biodegradowalny. Proces szybkiego rozkładu wosku sojowego, nie wpływa negatywnie na nasze naturalne środowisko. Nie zawiera wyżej wymienionych toksycznych substancji. Świece sojowe spisują się znacznie lepiej, bezpieczniej. W dodatku pala się dłużej i przy odrobinie dodatku olejków eterycznych (które są naturalne i bezpieczne) świeca pięknie pachnie.

NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE

Już w dawnych czasach, mieszkańcy ziemi zaczęli wydobywać z naturalnych roślin i owoców to, co najlepsze i najcenniejsze- olejki eteryczne. Zastosowań olejków eterycznych jest bardzo dużo, świetnie spisują się w celu poprawienia stanu zdrowia, utrzymania i poprawy lepszego samopoczucia, ale również poprawy swojej urody. Sprawdź, jakie są cudowne i dlaczego wykorzystaliśmy je w naszych naturalnych świecach sojowych. Zastosowanie i właściwości olejków eterycznych i ich wykorzystanie to aromaterapia. Już podczas życia ludzi pierwotnych poznano ich zastosowanie. Wykorzystywanych we wszelkich dolegliwościach spowodowanych nadmiernym stresem, ale również w przypadku dolegliwości bólowych. Dolegliwości takich jak bóle reumatyczne, mięśniowe. Olejki eteryczne są wykorzystywane w sytuacji problemów skórnych, a nawet przy problemach trawiennych. Liczne doniesienia i badania mówią o zastosowaniu działaniach antyseptycznych i bakteriobójczych. Odpowiednio dobrane olejki, mogą przynieść wiele pozytywnych korzyści zdrowotnych i emocjonalnych.

POCHODZENIE I POZYSKIWANIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH

Piękno olejków eterycznych jest pozyskiwane z wszelkiego rodzaju kwiatów, drzew, a nawet krzewów i owoców. Procesem, w jakim powstaje pięknie pachnący olejek to: destylacja parowa, następnie jego wyciskanie, ewentualnie ekstrakcja przy pomocy rozpuszczalników.

Fenomen olejków eterycznych jest taki, że dostają się do naszego organizmu przez układ oddechowy, lub przez skórę. Znajdujące się w śluzówce nosa chemoreceptory przekazują informację do systemu nerwowego o obecności cząsteczek zapachowych do układu limbicznego. Układ limbiczny odpowiada za kontrolę emocji i podstawowych funkcji życiowych. Dlatego nasz organizm jest w stanie odróżnić dane jego zastosowanie. Najpiękniejsze w olejkach eterycznych jest to, że się nie odkładają i są wydalane z naszego organizmu. Są bardzo bezpieczne. Pobudzając nasze zmysły, olejki eteryczne, wyśmienicie nadają się podczas masażu.

DZIAŁANIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH

Związkiem chemicznym, jakie dominują to terpeny. Wykazują one następujące korzyści.

  • Przeciwzapalne
  • Antyseptyczne
  • Przeciwdrobnoustrojowe
  • Relaksująco-uspokajające
  • Rozgrzewające

ZASTOSOWANIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH W ŚWIECACH SOJOWYCH

Połączenie wosk sojowy + naturalny olejek eteryczny daje coś niesamowitego! Olejki eteryczne mają wiele zastosowań i można ich praktykować na wiele sposobów. Naszym ulubionym są nasze naturalne świece sojowe. Stosowanie ich w domu jest bardzo bezpieczne.

OLEJEK CYNAMONOWY- ZAWARTOŚĆ W DOMU NAJLEPIEJ

Pozyskiwany z cynamonowca cejlońskiego. W swoim składzie zawiera między innymi aldehyd cynamonowy i octan cynamylu, który posiada silne działanie grzybobójcze. Olejek charakteryzuje się słodkim zapachem i jasnożółtą barwą. Działania i korzyści podczas stosowania olejku eterycznego to między innymi: przeciwzapalne, rozkurczowe – wywołując uczucie odprężenia, powoduje zmniejszenie napięcia mięśni, świetnie relaksuje i wyśmienicie regeneruje zmęczone ciało. Działanie przeciwbólowe – w związku z właściwościami przeciwzapalnymi, rozgrzewającymi, może łagodzić reumatyczne bóle. Podczas palenia świecy podnosi zdolności umysłowe. Zwiększa koncentrację i zapamiętywania. Poprawia samopoczucie!

OLEJEK POMARAŃCZOWY- ZAWARTOŚĆ W DOMU NAJLEPIEJ

Olejek pochodzi ze skórek pomarańczy, jest bardzo lekki, a jego piękny zapach jest bardzo delikatny. Dzięki jego właściwościom niweluje i łagodzi napięcie nerwowe, posiada właściwości antydepresyjne.

OLEJEK DRZEWO HERBACIANE– ZAWARTOŚĆ LEŚNE RUNO

Jest to jeden z najczęściej stosowanych olejków eterycznych o silnym działaniu odkażającym. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, a nawet przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Stosowany jest w terapii infekcji górnych dróg oddechowych, działa przeciwzapalnie, wspiera pracę układu odpornościowego naszego organizmu.

OLEJEK EUKALIPTUS- ZAWARTOŚĆ LEŚNE RUNO

Jego łagodny, aromatyczny korzenny zapach jest bardzo mocno odżywczy, a przede wszystkim jest bardzo orzeźwiający. Właściwości i działanie, jakie posiada olejek to między innymi:

Przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne.

OLEJEK TRAWA CYTRYNOWA- ZAWARTOŚĆ CO ZA ŚWIEŻOŚĆ

Działa przeciwzapalnie oraz przeciwreumatycznie. Olejek na skórę działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uspokajająco. Ma działanie przeciwświądowe. Ma intensywny cytrynowy zapach. Odświeża i odkaża powietrze.

OLEJEK CYTRYNOWY- ZAWARTOŚĆ CO ZA ŚWIEŻOŚĆ

Olejek eteryczny pozyskiwany ze skórek cytryny, który posiada świeży orzeźwiający zapach. Olejek bardzo świeżo pachnie. Odpręża i skutecznie pomaga odzyskać siły witalne. Uspokaja i łagodzi napięcia nerwowe.